Uczniowie z Turcji i Rumunii na Uniwersytecie w Białymstoku

O nauce i otaczającym nas świecie małym i dużym, w międzynarodowym towarzystwie – 29 marca mieliśmy przyjemność gościć na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Turcji i Rumunii. A to wszystko za sprawą współpracy z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Staszica w Białymstoku, który realizuje projekt ITLA w ramach programu Erasmus+. 

Nauka przez doświadczanie i wymiana doświadczeń na poziomie międzynarodowym to główny cel realizowanego projektu. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztacie pt. „ Amazing microbial world” mgr Moniki Zambrzyckiej z Wydziału Biologii UwB. Podczas zajęć mogli poznać bogactwo mikroorganizmów i bakterii (niechorobotwórczych) oraz niepatogennych drożdżaków.

W podróż po ekstremalnych zjawiskach pogodowych w Układzie Słonecznym zabrała uczniów mgr Laetitia Gibaud, która pracuje nad doktoratem na Wydziale Fizyki UwB. Na koniec zaprosiliśmy naszych gości do Planetarium UwB na seans filmowy 3D w języku angielskim „Na skrzydłach marzeń”. 

Wierząc w to, jak duża wartość płynie z wymiany międzynarodowych doświadczeń i umiejętności, mówimy: Do zobaczenia.

Galeria z wydarzenia

Podobne wpisy