Uniwersytet w Białymstoku na Salonach Maturzysty Perspektywy 2023 w Lublinie, Warszawie i Olsztynie

Mnóstwo gości, mnóstwo pytań i pozytywnych rozmów. Tak było na Salonach Maturzysty Perspektywy 2023 w Lublinie (5-6.09.2023 r.), Warszawie (14-15.09.2023 r.) oraz Olsztynie (22.09.2023 r.), gdzie Uniwersytet w Białymstoku zaprezentował swoją ofertę edukacyjną wraz z informacjami dotyczącymi zasad rekrutacji.

Cieszymy się  bardzo z wysokiej frekwencji i dużego zainteresowania młodzieży. Przeprowadziliśmy wiele rozmów zarówno z nauczycielami szkół średnich, doradcami zawodowymi, jak i bezpośrednio z samymi uczniami. Okazało się, że Uniwersytet w Białymstoku posiada interesującą ofertę dla młodych ludzi także spoza województwa podlaskiego, a samo miasto Białystok jest odbierane jako przyjazne do studiowania.

Uniwersyteckie stoisko zostało zorganizowane w ramach akcji „Studiuj w Białymstoku” prowadzonej przez Miasto Białystok, w której uczestniczą także Politechnika Białostocka oraz Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Przy stoisku Uniwersytetu w Białymstoku na uczniów czekali pracownicy Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji oraz Działu Promocji UwB.