Puchar za najbogatszą ofertę edukacyjną na zakończenie XX Prezentacji Edukacyjnych „Uczelnie w powiecie”

Zakończyliśmy XX Prezentacje Edukacyjne „Uczelnie w powiecie”. To były dwa intensywne tygodnie, w ciągu których odwiedziliśmy osiem powiatowych miast: Siemiatycze, Bielsk Podlaski, Hajnówkę, Sokółkę, Ełk, Wysokie Mazowieckie, Zambrów i Grajewo.

Takie spotkania jeszcze bardziej przekonują nas, że bezpośrednie rozmowy mają znaczenie. Cieszy nas otwartość młodych ludzi, świadome pytania dotyczące oferty edukacyjnej oraz możliwości rozwoju na Uniwersytecie w Białymstoku. O konkretnych kierunkach, wymaganiach, jakościach kształcenia a także perspektywach po zakończeniu studiów uczniowie rozmawiali z pracownikami naukowymi UwB. Natomiast naszych studentów młodzież chętnie pytała o ich wybory studiów, życie studenckie oraz  inne możliwości działania na UwB (np. w samorządzie, parlamencie, kołach naukowych, programie ERASMUS).

Dziękujemy za wspaniałe spotkania. Ostatnie zostało zwieńczone pucharem burmistrza Grajewa za najbogatszą ofertę edukacyjną. Wierzymy,
że z częścią z Was spotkamy się już w październiku. A już niedługo widzimy się m.in. w Warszawie. Do zobaczenia na dalszej trasie!

XX Prezentacje Edukacyjne „Uczelnie w powiecie” zorganizowały „Wieści Podlaskie” wspólnie ze starostami. W wyjazdowych spotkaniach wzięli udział przedstawiciele Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji, Działu Promocji oraz pracownicy naukowi i studenci.