Promują Uniwersytet w Białymstoku wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Czas na podsumowanie.

Udało się zorganizować ponad 30 spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych, w które aktywnie zaangażowało się ponad 50 pracowników UwB i ponad 20 studentów. W czwartek, 13 czerwca, podczas spotkania z prorektor uczelni ds. studenckich dr hab. Jolantą Muszyńską prof. UwB, oficjalnie została podsumowana akcja „Studiuj z UwB” oraz udział w targach edukacyjnych w roku akademickim 2023/2024.

Spotkanie zostało zorganizowane w Rektoracie Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej. Wzięły w nim udział osoby, które uczestniczyły w akcjach na rzecz edukacji i promocji UwB wśród uczniów, w regionie i poza nim.

Za aktywność i zaangażowanie dziękowała im prorektor UwB Jolanta Muszyńska.

– Jestem bardzo wdzięczna, że Państwo kolejny raz zaangażowaliście się w akcje, które organizujemy po to, żeby przypomnieć, że jest Uniwersytet, po to, żeby zachęcić tych niezdecydowanych. Trzeba pamiętać o tym, że nie ma uczelni bez studentów. Jestem niezmiernie wdzięczna, że akcja „Studiuj z UwB” przynosi coraz większe efekty. Dziękuję, że bierzecie Państwo również udział w targach edukacyjnych, że jesteśmy w stanie pokazywać się w różnych miejscach.  To, że jesteśmy w szkołach, uważam za ogromny sukces. Dziękuję również studentom. Jesteście żywym przykładem dla przyszłych kandydatów, że na naszym uniwersytecie jest wiele możliwości. To od Was mają szansę dowiedzieć się takich mniej oficjalnych informacji, które bardzo często pozytywnie wpływają na obraz Uniwersytetu – mówiła podczas spotkania prof. UwB Jolanta Muszyńska.

W ramach akcji „Studiuj z UwB” odbyło się 11 spotkań z uczniami z 10 szkół, w tym gimnazjum z Wilna. Przeprowadzonych zostało 30 wykładów i warsztatów, w które zaangażowało się 26 wykładowców i jedno koło naukowe.  Z oferty skorzystało ok. 1000 uczniów.

– Niezmiernie cieszy fakt, że nasi pracownicy oraz studenci coraz aktywniej angażują się w działania skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych, zarówno promocyjne, jak i edukacyjne. Dzięki takim przedsięwzięciom możemy docierać do szerokiego grona naszych potencjalnych studentów, pilotować ich aktualne potrzeby, zmieniające się trendy, a także budować trwałe relacje z przedstawicielami szkół, tworząc niejako mosty pomiędzy środowiskiem uniwersyteckim, a szkolnym – mówi Katarzyna Zagłoba z Działu Promocji Uniwersytetu  w Białymstoku, która koordynuje akcję „Studiuj z UwB”.

Ta zakłada bezpośrednie spotkania kadry akademickiej, pracowników rekrutacji, promocji oraz studentów Uniwersytetu w Białymstoku z uczniami szkół ponadpodstawowych. Inicjatywa jest merytoryczną kompozycją kilku działań, podczas których uczniowie mają okazję wziąć udział w akademickich formach nauczania, takich jak wykłady czy warsztaty, poszerzyć wiedzę, bezpośrednio porozmawiać z kadrą akademicką i przedstawicielami Centrum Rekrutacji.

Przedstawiciele największej podlaskiej uczelni wzięli też udział w 20 targach edukacyjnych w regionie i poza nim. Obecni byli m.in. w Lublinie, Piszu, Warszawie, Olsztynie, Siemiatyczach, Wysokiem Mazowieckiem,  Sokołowie Podlaskim, Zambrowie, Ełku, Bielsku Podlaskim, Grajewie, Augustowie, Hajnówce i Łomży. Uczelnię i jej wydziały reprezentowało 27 pracowników naukowych i administracyjnych oraz 14 studentów. Udział w targach edukacyjnych koordynuje Uniwersyteckie Centrum Rekrutacji.

Koordynatorem akcji ”Studiuj z UwB” jest Katarzyna Zagłoba z Działu Promocji Uniwersytetu w Białymstoku, k.zagloba@uwb.edu.pl . Koordynatorem targów edukacyjnych jest Uniwersyteckie Centrum Rekrutacji, rekrutacja@uwb.edu.pl .

Podobne wpisy