Kliknij w nazwę jednostki aby poznać propozycję


Godło UwB

Szkolenia dla nauczycieli

Oferta dla nauczycieli obejmuje szkolenia, których celem jest wsparcie kadry pedagogicznej
w zdobywaniu nowoczesnych umiejętności i metod pracy z uczniami. Szkolenia obejmują szeroki zakres tematów – od technologii edukacyjnych i  nowoczesnych metod nauczania po wykorzystanie technologii komunikacyjno – informacyjnych oraz wspieranie rozwoju emocjonalnego pedagogów. Program jest skierowany do nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający zdobycie nowych kompetencji.

Osoba do kontaktu: mgr Eliza Krotke – Kierownik Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych, mail: e.krotke@uwb.edu.pl

Front budynku Wydziału Ekonomii i Finansów

Lista

Celem warsztatu jest zapoznanie nauczycieli języków obcych z możliwościami, jakie oferuje nowoczesna technologia (TIK) sztuczna inteligencja (AI) w procesie nauczania. Uczestnicy poznają narzędzia, strategie oraz wyzwania związane z integracją AI w edukacji językowej oraz stworzą własne ćwiczenia z TIK i AI.

Czas trwania: 1,5 h
Miejsce: stacjonarne (na uczelni lub w zainteresowanej szkole)
Liczba uczestników: min. 5 – max. 15
Osoba prowadząca: dr Anna Szuchalska

Warsztat ma na celu zapoznanie nauczycieli języków obcych z koncepcją edukacji globalnej oraz sposobami jej integracji w nauczaniu. Uczestnicy będą mieli okazję poznać różnorodne zagadnienia związane z globalnymi wyzwaniami, takimi jak zmiany klimatu, migracje, sprawiedliwość społeczna oraz prawa człowieka. Oprócz informacji teoretycznych, uczestnicy będą przygotowywali własne ćwiczenia, dzięki czemu nabędą praktyczne umiejętności, które będą mogą wdrożyć w swojej pracy.

Czas trwania: 1,5 h
Miejsce: stacjonarne (na uczelni lub w zainteresowanej szkole)
Liczba uczestników: min. 10 – max. 15
Osoba prowadząca: dr Anna Szuchalska

W dzisiejszym świecie, w którym tempo życia nieustannie przyspiesza, a stres jest nieodłącznym towarzyszem codzienności, poszukiwanie metod radzenia sobie z nim staje się niezbędne dla naszego zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Zatem proponujemy krótkie warsztaty z praktyki uważności, dzięki którym poznasz podstawowe praktyczne umiejętności i ćwiczenia pozwalające na poprawę satysfakcji z i wydajności pracy oraz na wprowadzenie zasad uważności w klasie.

Czas trwania: 45 min.
Miejsce: stacjonarne (na uczelni lub w zainteresowanej szkole)
Liczba uczestników: min. 5/ max. 10
Osoby prowadzące: mgr Paulina Pawłowska – Stec, mgr Barbara Rudziak

Opis: Warsztat podzielony jest na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W trakcie pierwszej uczestnicy poznają metodę nauczania PBL wraz z przykładami przeprowadzonych projektów. PBL to metoda pochodząca ze Skandynawii, która polega na uczeniu się poprzez wykonywanie projektu w grupach na uczelni/w szkole, nie robiąc niczego samodzielnie w domu. Długość projektu oraz jego tematykę można dostosować do własnych potrzeb. Druga część warsztatu to część praktyczna, podczas której uczestnicy opracują pomysły w grupach, dzięki czemu wyjdą z warsztatu z gotowym pomysłem na lekcje.

Czas trwania: 90min
Miejsce: stacjonarne (na uczelni lub w zainteresowanej szkole)
Limit uczestników: min. 10 osób/ max 40 osób
Osoba prowadząca: mgr Paulina Nalewjako

Warsztat ma na celu przedstawienie zalet wykorzystywania autentycznych materiałów w nauce języków obcych. Uczestnicy będą mieli okazję poznać źródła takich materiałów, sposoby ich wykorzystania, opracować pomysły w grupach i stworzyć własne ćwiczenia.  Po warsztacie nauczyciele będą mieć większą pewność w korzystaniu z autentycznych materiałów oraz umiejętność integrowania treści kulturowych na swoich lekcjach, co zwiększy zaangażowanie uczniów i ich umiejętność rozumienia języka w kontekście realnych sytuacji codziennego życia.

Czas trwania: 60 minut
Miejsce: stacjonarne (na uczelni lub w zainteresowanej szkole)
Limit uczestników: min. 5/max.15 osób
Osoba prowadząca: mgr Eliza Krotke