Studiuj z UwB – przed nami wizyta w Dąbrowie Białostockiej

Przed nami kolejne spotkanie z uczniami szkół ponadpodstawowych – w ramach akcji „Studiuj z UwB” wykładowcy i pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku w środę, 23 listopada, odwiedzą Dąbrowę Białostocką na zaproszenie Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika. Z młodzieżą spotkają się przedstawiciele Instytutu Studiów Kulturowych, Instytutu Zarządzania, Wydziału Biologii oraz Centrum Rekrutacji, Biura Karier UwB, Centrum Popularyzacji Nauki i Działu Promocji.

Mgr Maja Rogala z Instytutu Studiów Kulturowych opowie o „Fotografii we współczesnej kulturze” w kontekście budowania wizualnej tożsamości oraz pamięci osobistej. Niezwykle działania studentów zaprezentuje student tego instytutu – opiekun Teatru Bez Nazwy, Marcin Zieniewicz. Dr Marek Bartoszewicz z Wydziału Biologii UwB odkryje tajemnice ludzkiego mózgu. Opowie o tym, w jaki sposób mózg przetwarza informacje, jakie są rodzaje pamięci i co należy usprawnić w procesie uczenia się, by stał się on jednocześnie przyjemny i efektywny. Mgr Monika Garwolińska wraz z mgr Aleksandrą Kopko z Instytutu Zarządzania przeprowadzą warsztat dotyczący wpływu stylu zarządzania na pracę w grupie. Dominika Prokopczyk z Biura Karier przeprowadzi trening radzenia sobie ze stresem – będzie można poznać metody relaksacji oraz wypracować indywidualny sposób radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

Wizyta w Dąbrowie Białostockiej będzie również okazją, by bliżej poznać największą podlaską uczelnię. Przedstawiciele Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji porozmawiają z uczniami o tym, co można studiować na Uniwersytecie w Białymstoku, jak wygląda proces rekrutacji, gdzie studenci mogą realizować swoje zainteresowania i pasje.

W grudniu „studiować z UwB” będą mogli uczniowie w Grajewie.

Akcję koordynuje i do współpracy kolejne szkoły zaprasza Centrum Popularyzacji Nauki UwB.