Studiuj z UwB w Grajewie, już 7 grudnia!

Przed nami kolejne spotkanie z uczniami szkół ponadpodstawowych w ramach akcji „Studiuj z UwB”. Tym razem wykładowcy i pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku odwiedzą I LO im. Mikołaja Kopernika w Grajewie.  W środę, 7 grudnia, z młodzieżą spotkają się przedstawiciele Wydziału Fizyki, Instytutu Zarządzania, Wydziału Biologii, Centrum Rekrutacji, Biura Karier UwB, Centrum Popularyzacji Nauki oraz Działu Promocji.

Dr Krzysztof Gawryluk z Wydziału Fizyki opowie o grach komputerowych i robotach, ale… w ujęciu interdyscyplinarnym. Jak tworzy się gry? Czy wystarczy znajomość informatyki? A może potrzebna jest też wiedza z zakresu matematyki lub fizyki?

Dr Marek Bartoszewicz z Wydziału Biologii UwB odkryje tajemnice ludzkiego mózgu. Opowie o tym, w jaki sposób mózg przetwarza informacje, jakie są rodzaje pamięci i co należy usprawnić w procesie uczenia się, by stał się on jednocześnie przyjemny i efektywny.

Mgr Aleksandra Kopko z Instytutu Zarządzania przeprowadzi warsztat dotyczący kontroli jakości, w którym produktem kontrolnym będzie… czekolada. Marcelina Wojno z Biura Karier zaprosi uczestników do świata kreatywności w czasie warsztatu „Wyginaj śmiało umysł”.

Spotkanie z uczniami w Grajewie będzie również okazją, by bliżej poznać największą podlaską uczelnię, jaką jest Uniwersytet w Białymstoku. Przedstawiciele Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji opowiedzą, co można studiować na Uniwersytecie w Białymstoku, jak wygląda proces rekrutacji, gdzie studenci mogą realizować swoje zainteresowania i pasje.

A my tymczasem szykujemy kolejną wizytę – w styczniu będziemy w Sokółce.

Akcję koordynuje i do współpracy kolejne szkoły zaprasza Centrum Popularyzacji Nauki UwB.