Licealiści z Augustowa zainteresowani ofertą Uniwersytetu w Białymstoku

Wykład o Start-upie i pomysłach na biznes, warsztaty o fake newsach i fact-checkingu, a także wizyta w Planetarium i spotkanie z przedstawicielami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji. Tak przebiegała wizyta ponad 40 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie na Uniwersytecie w Białymstoku. Młodzież gościła na największej podlaskiej uczelni w czwartek, 9 listopada w ramach akcji „Studiuj z UwB”.

Miejscem spotkania był uniwersytecki kampus przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku. Dr Łukasz Siemieniuk z Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku zabrał młodzież w podróż po start up’ach podczas interaktywnego wykładu pt. „Start up co to takiego? Skąd brać pomysły na biznes?”. Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. gdzie szukać inspiracji do tworzenia projektów biznesowych. Przeprowadzona została także analiza wybranych pomysłów. Uczestnicy wykładu poznali sposoby budowania wizerunku firmy, które mogą wykorzystać w praktyce. Wspólnie omówili także różne modele tworzenia reklamy online oraz offline.

Następnie licealiści z Augustowa uczestniczyli w  warsztatach o fake newsach i fact-checkingu przygotowanych i poprowadzonych przez studentów z Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych. Podczas spotkania młodzież miała okazję nauczyć się jak rozpoznawać fałszywe informacje oraz jak dokonywać selekcji i weryfikacji treści pojawiających się w internecie.

Wizyta w kampusie UwB to także „kosmiczne” spotkanie w Planetarium. Uczniowie mogli obejrzeć film „Wszechświat i cała reszta”, który zabiera widzów w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni.

Akcja „Studiuj z UwB” to także okazja, by bliżej poznać największą podlaską uczelnię: jej ofertę, możliwości rozwoju i zasady rekrutacji. Szczegóły przekazali uczniom przedstawiciele Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji.

Akcję „Studiuj z UwB” koordynuje Dział Promocji UwB. Szkoły zainteresowane współpracą prosimy o kontakt mailowy: k.zagloba@uwb.edu.pl

Galeria zdjeć z wydarzenia: