Uczniowie Technikum Programistycznego oraz Liceum Infotech z Białegostoku odwiedzili kampus UwB

Wykłady zaprezentowane na Wydziale Biologii oraz na Wydziale Fizyki  spotkały się z dużym uznaniem i zainteresowaniem wśród uczniów Technikum Programistycznego oraz Liceum Infotech.  22 listopada młodzież tej szkoły odwiedziła uniwersytecki kampus biorąc udział w dwóch ciekawych wykładach: „Ludzki mózg – (nie)doskonały komputer” zaprezentowany przez  dr. Marka Bartoszewicza oraz „Fizyka w grach komputerowych” omówiona przez dr. Krzysztofa Gawryluka.

Dr Bartoszewicz z Wydziału Biologii przybliżył podstawy wiedzy z zakresu neurobiologii, przytoczył wiele ciekawostek dotyczących budowy i działania układu nerwowego, wyjaśniając jak skomplikowaną jest strukturą. Dodatkowo uczniowie mieli okazję dowidzieć się o neuroodmienności, pojawiły się m.in. zagadnienia dotyczące osób z zespołem Aspergera. Następnie na Wydziale Fizyki młodzież spotkała się z dr Krzysztofem Gawrylukiem w interaktywnym wykładzie pt. „Fizyka w grach komputerowych”. Jak tworzy się gry kompuerowe? Czy wystarczy znajomość informatyki? A może potrzebna jest też wiedza z zakresu matematyki lub fizyki? Między innymi na te pytania odpowiadał dr Gawryluk.

Spotkanie z uczniami przebiegło z poczuciem  ogromnej satysfakcji i planem na kolejne możliwości współpracy.