„Uczelnie w powiecie” na półmetku

Jesteśmy w połowie intensywnych spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych w miastach powiatowych.  Uczniowie pytają o ofertę studiów, konkretne kierunki oraz opcje związane z pracą po ich zakończeniu. Podczas rozmów poruszane są tematy związane z procesem rekrutacji, nauką, a także życiem studenckim. Dzięki bezpośrednim spotkaniom z pracownikami naukowymi UwB oraz studentami uczniowie poszczególnych szkół mogą dopytać o wszystkie aspekty oraz priorytety związane z wyborem studiów, a także poznać dodatkowe możliwości rozwoju w czasie ich trwania. Wielu uczniów jest już zdecydowana i chętnie dzieli się swoimi wyborami, dopytuje o szczegóły.

Zamierzam studiować matematykę na UwB. Wolałam podejść i bezpośrednio dowiedzieć się więcej, szukanie informacji na stronach internetowych to nie to samo co bezpośrednia rozmowa – zaznacza Martyna, uczennica  II LO w Hajnówce.

Jestem zainteresowana studiami na UwB na kierunku kryminologia –  mówią Natalka i Zuzia z II LO w Hajnówce.

Interesuję się historią, szczególnie nowożytną. Jestem zainteresowana ofertą studiów na UwB. Myślę, że historia jest czymś, co warto studiować i z tym chcę związać swoją przyszłość – mówi Ola.

Wybieramy się na studia na UwB, mamy już indeksy. Brałyśmy udział w  Olimpiadzie wiedzy o mediach, gdzie przeszłyśmy do etapu centralnego i otrzymałyśmy indeksy na UwB. Jesteśmy trzema przyjaciółkami, które wybierają się na ten sam kierunek studiów – mówią Basia, Ola i Dagmara, uczennice ZS nr 1 w Sokółce

Za nami: Siemiatycze, Bielsk Podlaski, Hajnówka oraz Sokółka. W przyszłym tygodniu widzimy się z uczniami w Ełku, Wysokiem Mazowieckiem, Zambrowie i Grajewie.

W wyjazdowych spotkaniach z uczniami, w ramach XX Prezentacji Edukacyjnych „Uczelnie w powiecie” biorą udział przedstawiciele Centrum Rekrutacji, Działu Promocji oraz pracownicy naukowi i studenci. Cieszymy się z bezpośrednich spotkań i zapraszamy do naszego stoiska, gdzie z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania.

Zapraszamy!