UwB wspiera szkoły, za nami kolejne Forum Dyrektorów Szkół

Komunikacja w zarządzaniu na linii dyrektor-nauczyciel, wartości i systemy motywacyjne współczesnej młodzieży, a także uniwersytecka oferta dla uczniów i nauczycieli – te tematy zdominowały VII Forum Dyrektorów Szkół, które odbyło się w czwartek, 7 marca 2024 roku, w budynku Rektoratu Uniwersytetu w Białymstoku. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy z Białegostoku oraz regionu. Forum zorganizował Dział Promocji UwB.

Gości przywitała prorektor uczelni ds. studenckich dr hab. Jolanta Muszyńska, prof. UwB, która wyraziła chęć współpracy, a także zapewniła o wsparciu w zakresie edukacji, nawiązując do wspólnych celów.

Następnie ofertę współpracy w ramach akcji „Studiuj z UwB” zaprezentowała mgr Katarzyna Zagłoba z Działu Promocji UwB. Zachęcała do współorganizacji spotkań z pracownikami naukowymi i studentami Uniwersytetu w Białymstoku, a także z przedstawicielami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji i promocji.

Przypominała, że uczniowie z zainteresowanych szkół mogą skorzystać z ciekawych wykładów, warsztatów, pokazów przygotowanych przez wszystkie wydziały UwB. Zajęcia mogą się odbywać zarówno w przestrzeniach uniwersytetu, jak i w szkole.

Dodatkowo przedstawiła wyniki ankiet przeprowadzonych wśród dyrektorów szkół dotyczących interesujących kadrę kierowniczą tematów w kontekście organizacji kolejnych spotkań.  Mówiła także o zbliżającym się jubileuszowym XX Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki.

O Uniwersytecie w Białymstoku, ofercie studiów, najważniejszych zasadach rekrutacji i praktycznych rozwiązaniach mówiła mgr Agnieszka Grajewska kierownik Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji.

W programie Forum Dyrektorów Szkół były też spotkania z naukowcami z UwB. Dr hab. Bożena Tołwińska z Wydziału Nauk o Edukacji mówiła o komunikacji w zarządzaniu na linii dyrektor-nauczyciel. Z kolei dr Marcin Kolemba – także z Wydziału Nauk o Edukacji – przybliżył zagadnienie dotyczące wartości i systemów motywacyjnych współczesnej młodzieży. Naukowcy podzielili się wiedzą oraz dobrymi praktykami w zakresie omawianych tematów. Była także przestrzeń na pytania i dyskusję.