Uczniowie I LO w Grajewie z wizytą w Uniwersytecie w Białymstoku

W piątek 19 kwietnia uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie odwiedzili kampus Uniwersytetu w Białymstoku. Młodzież wzięła udział w wykładzie pt. „Jak nie dać się oszukać – mózg i dezinformacja”, na którym dr hab. Daniel Boćkowski, prof. UwB z Wydziału Stosunków Międzynarodowych omawiał ważne współcześnie zagadnienie dezinformacji i wojen informacyjnych. Przedstawił w jaki sposób dezinformacja może wpływać na nasze życie oraz w jaki sposób można ją rozpoznawać i jej się przeciwstawiać.

Po wykładzie uczniowie spotkali się ze studentami działającymi w Zarządzie Parlamentu Studenckiego UwB, na co dzień studiującymi na Wydziale Prawa: Danielem Półtorakiem i Piotrem Jakubowiczem. Studenci opowiedzieli o studiach na naszej uczelni, o możliwościach i perspektywach rozwoju. Młodzież zadawała mnóstwo pytań. Okazało się, że takie spotkania wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom.

Uczniowie wyrazili duże zainteresowanie kampusem, dlatego pracownice z Biblioteki Uniwersyteckiej, mgr Hanna Kościuch oraz mgr Joanna Kępko, zabrały młodzież na krótki spacer, podczas którego opowiedziały o historii powstania kampusu, ofercie przestrzennej, podzieliły się różnymi ciekawostkami, pokazały młodzieży najciekawsze miejsca znajdujące się w kampusie, m.in. terraria i akwaria na Wydziale Biologii, Planetarium, Wahadło Foucaulta, szklane łączniki pomiędzy wydziałami czy aktualną wystawę 26 rzeźb znajdującą się w sercu kampusu na Placu Syntezy Nauk, wokół szklanej kuli, pt. „Synteza Nauki i Sztuki”.

Dziękujemy za miłe spotkanie, do zobaczenia!

Za współpracę i koordynację spotkania odpowiada Dział Promocji UwB.

Podobne wpisy