I Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu Ekosystemy Interpretacji/ Interpretacje Ekosystemów

Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku jest współorganizatorem konferencji, której tematem przewodnim będzie „Natura i wojna. Literackie, filozoficzne i artystyczne reprezentacje relacji przyrody i człowieka w epoce wojny, katastrofy ekologicznej i kryzysu‘’. Już 24 października będą poruszane m.in. takie zagadnienia jak: wątki apokaliptyczne i postapokaliptyczne w dawnym i współczesnym  obrazowaniu współczesnych relacji natury i człowieka; wojny zapamiętane i wojny relacjonowane: relacja człowieka i natury; wojna na Ukrainie jako opowieść o zniszczeniu natury – obrazy literackie i artystyczne; obraz, materia, słowo: interakcje sztuk w wyrażaniu rzeczywistości traumy historycznej.

Konferencja odbędzie się w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, w formie hybrydowej, w językach kongresowych, polskim oraz angielskim.

Szczegółowy program konferencji: pdf