VI Forum Dyrektorów Szkół

Kontynuując naszą tradycję wymiany doświadczeń między szkołami ponadpodstawowymi a Uniwersytetem, gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w VI Forum Dyrektorów Szkół. Tym razem dyrektorów szkół i nauczycieli języka polskiego zaprasza Wydział Filologiczny Uniwersytetu
w Białymstoku.

Podczas spotkania w środę, 12 kwietnia, zaprezentujemy materiały, które pomogą młodzieży w przygotowaniach do ustnej matury z języka polskiego, opowiemy o ofercie Wydziału. Zaprosimy także do uczestnictwa w programie tutorskim, skierowanym do młodych ludzi będących miłośnikami literatury, języków, kultury i nowych mediów. Na zakończenie wydarzenia dr Sara Moroz zaprezentuje próbkę warsztatu filologa na materiale pewnego rękopisu, aby dowieść, że naukowe dociekania mogą być bardzo przyjemne dla zmysłów.

Zapraszamy serdecznie.

VI Forum Dyrektorów Szkół

Termin: 12 kwietnia 2023 roku, w godzinach 13.30–15.00

Miejsce: aula Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, I piętro.

Hasło przewodnie: „Filologia bliżej Maturzysty”.

Zainteresowane osoby prosimy o potwierdzenie udziału do dn. 5 kwietnia na adres j.czeszkiewicz@uwb.edu.pl

PROGRAM Forum w PDF