Zaproszenie na Forum Dyrektorów Szkół – 7 czerwca 2022 r.

Mobilności międzynarodowe uczniów szkół średnich: możliwości, problemy, wyzwania – to temat kolejnego Forum Dyrektorów Szkół.

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie uczniów szkół średnich udziałem w mobilnościach międzynarodowych. Jednak uczniowie, rodzice i dyrektorzy szkół średnich zgłaszają wiele wątpliwości i problemów związanych przede wszystkim z warunkami i zasadami uznawalności efektów uczenia się osiągniętych w okresach nauki za granicą. Między innymi o tym będziemy rozmawiać 7 czerwca (wtorek, godz. 12:00) na Wydziale Nauk o Edukacji. Zaprezentujemy także ofertę Wydziału skierowaną do uczniów i nauczycieli. Przedstawimy także informacje dotyczące możliwości korzystania z planetarium UwB. Zapraszamy serdecznie.

PROGRAM

12:00-12:10 Powitanie – Prorektor ds. studenckich Uniwersytetu w Białymstoku – dr hab. Jolanta Muszyńska, prof. UwB oraz Dziekan Wydziału Nauk o Edukacji – prof. dr hab. Mirosław Sobecki

12:00 – 12:15 Prezentacja oferty Planetarium i Obserwatorium UwB – Dorota Sawicka – kierownik Centrum Popularyzacji nauki UwB

12:15-12:30 Prezentacja oferty Wydziału Nauk o Edukacji dla uczniów i nauczycieli – dr hab. Tomasz Bajkowski, prof. UwB, Prodziekan Wydziału Nauk o Edukacji ds. dydaktyki