Uniwersytet w Białymstoku zaprasza na studia

Zaczynamy spotkania z kandydatami na studia, podczas których bezpośrednio rozmawiamy o kierunkach studiów, zasadach rekrutacji
i możliwościach studiowania na UwB. To wszystko w ramach XX Prezentacji Edukacyjnych „Uczelnie w powiecie”, które organizują „Wieści Podlaskie” wspólnie ze starostami. Akcja rozpoczęła się 19 lutego od spotkania w Zespole Szkół w Siemiatyczach.

Uważam, że takie spotkania są bardzo cenne i ważne. Uczniowie w jednym miejscu mają możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną wielu uczelni, mogą dopytać jakie przedmioty z egzaminu maturalnego są brane pod uwagę i poznać cały proces rekrutacji na studia(…)mamy dużo absolwentów, którzy studiują na Uniwersytecie w Białymstoku – mówi wicedyrektor Zespołu Szkół w Siemiatyczach mgr Krzysztof Derehajło.

Tak, wybieramy się na studia do Białegostoku na UwB. Jesteśmy zdecydowane, myślimy o zarządzaniu albo o ekonomii – mówią Zuzia i Julia, uczennice ZS w Siemiatyczach.

Bardzo lubimy uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniach. Są to niewątpliwie najbardziej wartościowe momenty w naszej pracy, kiedy możemy młodym ludziom opowiedzieć o naszym uniwersytecie. Wielu maturzystów jeszcze nie jest w pełni przekonanych, jaki kierunek studiów będzie dla nich odpowiedni. Dzięki bezpośrednim spotkaniom mamy szansę szczegółowego zapoznania ich z ofertą edukacyjną, a także z procesem rekrutacji na UwB. Takie inicjatywy pomagają kandydatom w wyborze studiów, stwarzają również okazję zadania pytań dotyczących możliwości dalszego kształcenia – mówi Agnieszka Grajewska, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji UwB.

Szczegółowy plan:

19.02 – Siemiatycze (Zespół  Szkół, ul. Kościuszki 43),

20.02 – Bielsk Podlaski (I Liceum Ogólnokształcące, ul. 11 listopada 6),

21.02 – Hajnówka (Zespół Szkół z DNJB, ul. Piłsudskiego 3),

22.02 – Sokółka (Zespół Szkół, ul. Mickiewicza 11),

27. 02 – Ełk (Zespół Szkół nr 6, ul. Kajki 4),

28.02 – Wysokie Mazowieckie (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. 1000-lecia 15),

29.02 – Zambrów (Zespół Szkół nr 1, al. Wojska Polskiego 31),

01.03 – Grajewo (Zespół Szkół nr 1, ul. Mickiewicza 3)

„Uczelnie w powiecie” to akcja cykliczna. Jak podkreślają jej pomysłodawcy, ideą imprezy jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystom, wyczerpującej informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej. Młodzież ucząca się w małych miastach nie zawsze korzysta z Dni Otwartych organizowanych na uczelniach. Stąd też pomysł, aby to pracownicy szkół wyższych przyjeżdżali do nich.

W wyjazdowych spotkaniach z uczniami, w ramach XX Prezentacji Edukacyjnych „Uczelnie w powiecie” biorą udział przedstawiciele Centrum Rekrutacji, Działu Promocji oraz pracownicy naukowi i studenci.