„Studiuj z UwB” po wizycie w Czyżewie

W czwartek 9 lutego z uczniami ZSOiZ im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie spotkali się nasi wykładowcy i pracownicy.

Dr hab. Urszula Wróblewska, prof. UwB z Wydział Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku opowiadała o przyjemnych metodach nauki opartych na uważności i koncentracji, czyli mindfulness w edukacji.

O wszechobecnej administracji, która towarzyszy człowiekowi od pierwszego do ostatniego dnia życia mówiła z kolei dr Małgorzata Wenclik, z Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Młodzież mogła też poznać tajemnice gier komputerowych. O tym jak się je tworzy mówił dr Krzysztof Gawryluk z Wydział Fizyki Uniwersytet w Białymstoku.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Biuro Karier Uniwersytetu w Białymstoku. Dr Szymon Czupryński poprowadził zajęcia pt. „Wszyscy za mną – być liderem”, podczas których mówił o tym,  jakie cechy posiada przywódca i co pomaga w doskonaleniu tej ważnej umiejętności. Z kolei mgr Marcelina Wojno na warsztatach pt. „Jak mówić żeby nas słuchano” odpowiadała na pytanie, czy sztuka komunikowania się jest prosta i co zrobić, aby skutecznie się komunikować.

Uczniowie mogli też bliżej poznać Uniwersytet w Białymstoku i zasady rekrutacji na największą podlaską uczelnię podczas rozmów z pracownikami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji.

Akcję koordynuje Centrum Popularyzacji Nauki UwB. Przypominamy, że uczestniczą w niej zainteresowane wydziały i instytuty uniwersytetu, a o wyborze wykładów i warsztatów (możliwych do przeprowadzenia w ustalonym terminie) decyduje dyrekcja zainteresowanej szkoły.