Tłumy uczniów w kampusie UwB podczas Białostockiego Salonu Maturzysty Perspektywy 2023

Za nami Białostocki Salon Maturzysty Perspektywy 2023, który w tym roku został zorganizowany 08.09.2023 r.wkampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Wzięli w nim udział uczniowie i nauczyciele z całego regionu. Można było poznać ofertę największych uczelni z Białegostoku i Lublina, a także dowiedzieć się wszystkiego o maturze 2024.

W uroczystej inauguracji Białostockiego Salonu Maturzystów wziął udział rektor największej podlaskiej uczelni prof. Robert Ciborowski.

– Nie ma nic piękniejszego niż studiowanie. To znacznie szersze pojęcie niż uczenie się. Wybierajcie Państwo studia nie na podstawie tego co jest popularne, tylko na podstawie tego, co macie w sercu – mówił rektor UwB, witając uczniów w kampusie UwB.

W inauguracji uczestniczyli również: prorektor uczelni ds. studenckich dr hab. Jolanta Muszyńska prof. UwB, rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk prof. PB, dr hab. Katarzyna Socha z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży dr Agnieszka Muzyk, Franciszek Górski z Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Andrzej Wyszyński z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która jest organizatorem Salonów Maturzystów w całej Polsce.

Wydarzenie zgromadziło tłumy uczniów z całego regionu. W kampusie UwB pojawili się tegoroczni maturzyści, ale też młodsi uczniowie i nauczyciele. Mogli dowiedzieć się wszystkiego o maturze 2024, w tym o egzaminach z poszczególnych przedmiotów, ale też zaplanować swoją przyszłość z największymi uczelniami z Białegostoku i Lublina.

Przy stoisku Uniwersytetu w Białymstoku na uczniów czekali pracownicy Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji oraz Działu Promocji UwB. Były rozmowy o kierunkach i zasadach rekrutacji, ale młodzi ludzie pytali też o klimat studiowania, o to, czym różnią się studia od nauki w szkole albo o wyjazdy zagraniczne w trakcie studiów.

Kolejne spotkania z Uniwersytetem w Białymstoku w ramach Salonu Maturzystów Perspektywy 2023 odbywają się w Warszawie (14-15.09. ) oraz Olsztynie (22.09.). Wyjazdy do miast spoza województwa podlaskiego organizowane są w ramach akcji „Studiuj w Białymstoku” prowadzonej przez Urząd Miejski w Białymstoku.