grafika Noc Biologów

Przed nami kolejna edycja Nocy Biologów już 13 stycznia

Tym razem hasłem przewodnim imprezy jest „Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość”. Noc Biologów to cykliczna impreza organizowana na wydziałach przyrodniczych największych uczelni w kraju. Ma na celu przybliżać i popularyzować szeroko pojętą problematykę biologiczną. O tym, jak ogromną rolę pełni woda w naszym życiu oraz otaczającym nas środowisku słyszymy coraz częściej, m.in. w kontekście susz regularnie pojawiających się w okresie letnim. Ale woda skrywa o wiele więcej tajemnic.

Niezwykłe przystosowania płazów do środowiska, tajemnice dna jeziora, bogactwo życia mikroorganizmów, a także epidemie przenoszone przez wodę to tylko niektóre z tematów, jakie zostaną poruszone w czasie najbliższej Nocy Biologów.

Na większość wydarzeń obowiązuje rejestracja z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w salach wykładowych i laboratoriach, lecz sam proces zgłoszenia jest prosty i intuicyjny. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Szczegółowy harmonogram wykładów, warsztatów oraz rejestracja na poszczególne wykłady, warsztaty i pokazy dostępne są na stronie internetowej Nocy Biologów pod podanym poniżej adresem: http://www.nocbiologow.pl