„Studiuj z UwB” zawita do Sokółki

Olecko, Grajewo, Dąbrowa Białostocka , a teraz… Sokółka. Wykładowcy i pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku w środę, 11 stycznia, spotkają się z młodzieżą Zespołu Szkół w Sokółce.

Będzie mowa o (nie)doskonałym komputerze, czyli ludzkim mózgu. Dr Marek Bartoszewicz  z Wydziału Biologii UwB pokaże sposób, w jaki sposób ludzki mózg przetwarza informacje oraz opowie o rodzajach pamięci. Prof. Joanna Karpińska (Wydział Chemii UwB) zaprosi na  „Literackie przygody z chemią”. Pani profesor postara się odpowiedzieć na pytanie czy dziedzina, która wydaje się być pozbawiona elementów poetyckich może być inspiracją dla pisarzy i poetów.

Gry komputerowe nas otaczają – spotykamy je na telefonach komórkowych, w przeglądarce internetowej, konsolach czy też na komputerach stacjonarnych. Ale jak się je tworzy? – o tym uczniowie dowiedzą się w czasie spotkania z dr. Krzysztofem Gawrylukiem z Wydziału Fizyki UwB.

Ciekawe warsztaty przygotowało Biuro Karier UwB. Dr Szymon Czupryński zaprosi na warsztaty, podczas których będzie można dowiedzieć się, jakie cechy posiada przywódca, jakim przywódcą jesteś oraz co pomaga w doskonaleniu tej ważnej umiejętności. Z kolei Marcelina Wojno odpowie na pytanie, czy sztuka komunikowania się jest prosta i co zrobić, aby skutecznie się komunikować.

Uczniowie z Sokółki będą mogli też bliżej poznać Uniwersytet w Białymstoku oraz zasady rekrutacji na największą podlaską uczelnię w czasie rozmów z pracownikami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji.

Akcja „Studiuj z UwB” startuje w Zespole Szkół w Sokółce o godz. 09:50 i potrwa do godz. 13:00.