„Studiuj z UwB” – mówimy w Suwałkach.

Jak nazywają swoje dzieci celebryci? Co mogą zwierzęta inne niż człowiek? Jak powstają gry komputerowe? – o tym wszystkim podczas kolejnej edycji akcji „Studiuj z UwB”, tym razem 16 marca w Suwałkach.

Bliżej wiosny i z jeszcze większą energią spotykamy się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Suwałkach. A co przygotowaliśmy tym razem?

O modnych tendencjach i klasyfikacjach imion dzieci polskich celebrytów opowie dr Anetta Strawińska.  W jaki sposób tworzy się współczesne gry komputerowe, o tym uczniowie dowiedzą się w czasie spotkania z dr. Krzysztofem Gawrylukiem z Wydziału Fizyki UwB.

Blok warsztatowy należeć będzie do dr Mai Białek z Instytutu Filozofii. Pani doktor wraz z uczniami klas trzecich i czwartych poszukiwać będzie odpowiedzi na pytanie: „Co mogą zwierzęta inne niż człowiek?”. Kolejny warsztat w języku angielskim! poprowadzi dr Anna Sańczyk-Cruz z Wydziału Filologicznego. Mowa będzie o obyczajach i zwyczajach panujących w krajach anglojęzycznych. Będzie można doskonalić umiejętność komunikacji, aby efektywniej porozumiewać się w języku angielskim, i dowiedzieć się dlaczego warto zdawać na filologię angielską na Uniwersytecie w Białymstoku.

Uczniowie z Suwałk będą mogli też bliżej poznać Uniwersytet w Białymstoku oraz zasady rekrutacji na największą podlaską uczelnię w czasie rozmów z pracownikami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji oraz Działu Promocji UwB.

Akcja „Studiuj z UwB” w I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Suwałkach wystartuje 16 marca o godz. 10:30 i potrwa do godz. 13:40.

Akcję koordynuje i do współpracy zaprasza Centrum Popularyzacji Nauki Uniwersytetu w Białymstoku.