Spotkania z Nauką

Spotkania z Nauką na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku

W myśl hasła: „nauka dla społeczeństwa” serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziedzinami nauk ścisłych i przyrodniczych do udziału w szeregu aktywnych zajęć i atrakcji przygotowanych przez jednostki UwB oraz organy współorganizujące.

Podczas trzydniowych Spotkań z Nauką przygotowane zostaną działania dla grup zorganizowanych (uczniów szkół podstawowych i średnich) jak i dla miłośników i entuzjastów nauki oraz osób pasjonujących się poznawaniem praw rządzących światem. Zadaniem imprezy jest promowanie nauki oraz zdrowej i ekologicznej żywności. W trakcie imprezy prezentować się będą firmy związane z rolnictwem, z Województwa Podlaskiego.  Wśród przygotowanych atrakcji znajdą się m. in. : warsztaty (zajęcia laboratoryjne), w trakcie których uczestnicy będą mogli zobaczyć oraz wykonać samodzielnie doświadczenia pod czujnym okiem pracowników i studentów, zajęcia komputerowe –  modelowanie chemiczne, wykłady popularnonaukowe i prezentacje, wycieczki po Kampusie UwB, debata o nowoczesnym nauczaniu, poznawanie eksponatów i wystaw Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego, pokazy w Planetarium, spacer po  Bibliotece UwB, zwiedzanie Komputerowego Centrum Obliczeniowego UwB, warsztaty book-foldingu, chemiczne warsztaty plastyczne dla dzieci, konkursy (matematyczny, ekologiczny), prezentacje stolikowe, gdzie będzie można zobaczyć i wykonać doświadczenia, stoiska z regionalnymi produktami, stoiska kosmetyczne, liczne atrakcje przygotowane przez sponsorów i wystawców.

Na warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie –  konieczna jest wcześniejsza rejestracja (od 13 marca 2023 r.). Informacje o wydarzeniu oraz rejestracji na poszczególne zajęcia: www.dniotwarte.uwb.edu.pl

25.03. w Planetarium odbędzie się projekcja filmu pt. Explore, o godz. 9:00

link do rejestracji https://forms.gle/3PNgKZEnrJdrQaiB8

* ilośc miejsc ograniczona Wydarzenie odbędzie się w Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1. Koordynatorami spotkań z Nauką są: Wydział Chemii, Wydział Biologii, Wydział Fizyki, Wydział Matematyki, Instytut Informatyki, Centrum Popularyzacji Nauki, Biblioteka UwB, Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe, Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze.