„Studiuj z UwB” – jeszcze w kwietniu zobaczymy się w Ełku

O niedoskonałym komputerze i o drodze do sukcesu, także po angielsku – będzie mowa podczas kolejnego wydarzenia pod hasłem „Studiuj z UwB”, tym razem w Ełku.

Wykładowcy Uniwersytetu w Białymstoku w środę, 19 kwietnia, spotkają się z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku. Podczas wykładu uczniowie usłyszą o (nie)doskonałym komputerze, czyli ludzkim mózgu. Dr Marek Bartoszewicz z Wydziału Biologii UwB pokaże sposób, w jaki ludzki mózg przetwarza informacje oraz opowie o rodzajach pamięci.

Jaką rolę pełni posiadanie wiedzy we współczesnym świecie? Dlaczego innowacje i kreatywność stanowią obecnie filary współczesnej gospodarki i są drogą od osiągania wzrostu gospodarczego? Między innymi o tym uczniowie dowiedzą się w czasie spotkania z dr inż. Tomaszem Poskrobko podczas wykładu pt. „Bez wiedzy nie ma kołaczy – rola wiedzy i kreatywności w gospodarce”.

Zajęcia warsztatowe w języku angielskim poprowadzi dr Anna Sańczyk-Cruz z Wydziału Filologicznego. Mowa będzie o obyczajach i zwyczajach panujących w krajach anglojęzycznych. Będzie można także doskonalić umiejętność komunikacji w języku angielkim.

Uczniowie z Ełku będą mogli też bliżej poznać Uniwersytet w Białymstoku oraz zasady rekrutacji na największą podlaską uczelnię w czasie rozmów z pracownikami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji.

Akcja „Studiuj z UwB” w I LO w Ełku wystartuje o godz. 10:45  i potrwa do godz.13:00.

Akcję koordynuje i do współpracy zaprasza Centrum Popularyzacji Nauki Uniwersytetu w Białymstoku.