Projekt „Uniwersytet w Białymstoku dla szkół” nagrodzony w konkursie Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”

Najlepsze projekty PR i promocyjne w polskich uczelniach nagrodzone, a wśród nich projekt Uniwersytetu w Białymstoku i Centrum Popularyzacji Nauki! To specjalna strona internetowa stworzona z myślą o uczniach i nauczycielach – www.szkoly.uwb.edu.pl

W jednym miejscu znaleźć można propozycje wykładów, warsztatów i zajęć dla szkół, szczególnie ponadpodstawowych, przygotowane przez wszystkie wydziały i instytuty Uczelni. Na stronie znajduje się także oferta Biblioteki Uniwersyteckiej, Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego oraz Planetarium i Obserwatorium UwB.

Projekt zatytułowany „Uniwersytet w Białymstoku dla szkół” przygotował zespół w składzie: Dorota Sawicka (pomysłodawczyni i lider projektu), Katarzyna Zagłoba  (zebranie propozycji z jednostek uczelni) i Maciej Skindzier (webmaster).

Projekt UwB konkurował w finale w swojej kategorii – Media uczelniane – ze zgłoszeniami z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Czasopismo popularnonaukowe „No limits”) oraz Uniwersytetu Szczecińskiego (Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności). W kategorii Media Relations  zwyciężyły Śniadania Prasowe Uniwersytetu Łódzkiego. W kategorii Popularyzacja nauki zwyciężył 6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE koordynowany przez Uniwersytet Śląski. Uniwersytet SWPS ze swoją Strefą Psyche (kanał na Youtube) zdobył Nagrodę im. Andrzeja Sołtysiaka w kategorii nowe media oraz nagrodę specjalną.  Natomiast Politechnika Gdańska wyróżniona została za cykl wideo pt. „Dlaczego?” – pierwszy explainer w Polsce.

W sumie wpłynęło na konkurs ok. 100 zgłoszeń. Etap oceny formalnej przeszło 66 działań. O wyborze laureatów decydowała kapituła w składzie: Katarzyna Aleksy, Bartosz Dembiński, Katarzyna Idziak, dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska, Ewa Kiszka, dr Monika Koperska,  Adam Łaszyn, Cyprian Maciejewski, Natalia Osica, dr Bianka Siwińska, Edward Szewczak oraz Marcin Witkowski (eksperci kreowania wizerunku, promocji i popularyzacji nauki).

Laureaci konkursu w każdej z kategorii otrzymają pakiet działań wizerunkowych na rzecz zwycięskiej uczelni oraz statuetkę. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpiło podczas XXXV. Konferencji Stowarzyszenia Prom „Przyszłość rekrutacji. Miasto. Region. Świat”, która odbyła się w dniach 14-16 czerwca 2023 r. w Zielonej Górze.