Forum Kół Naukowych UwB – „Dialogi zakodowane”

Czyli rozmowy ponad naukowymi podziałami. Co łączy pająki, liczby i dyplomację? Jakim językiem mówi matematyka, jakim biologia, a jak rozmawiają ze sobą różne narody? Jak komunikuje się w świat liczb, a jak  rozmawia świat przyrody, a jak  mówi świat ludzkich spraw? Czy nauki tak różne jak matematyka, biologia i stosunki międzynarodowe mogą mówić o tym samym? Podczas spotkania będziemy szukać różnych sposobów komunikacji w ujęciu interdyscyplinarnym.

Trzy koła naukowe Uniwersytetu w Białymstoku: Koło Naukowe Biologów, Koło Naukowe Zastosowań Matematyki oraz Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych porozmawiają o KOMUNIKACJI. To sugeruje podróż od podstawowych kodów życia przyrody, poprzez język matematyki, aż po złożoność ludzkich interakcji międzynarodowych. Wspólnie przyjrzymy się tajemniczym i odkrywczym aspektom komunikacji w tych trzech dziedzinach.

Co powiesz na prawdziwą przygodę intelektualną?  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności młodzież szkół ponadpodstawowych i studentów do wspólnych rozważań. Nie zabraknie ciekawostek i nowych odkryć.

Wydarzenie jest nową inicjatywą Kół Naukowych Uniwersytetu w Białymstoku w ramach Forum Kół Naukowych, którym opiekuje się prorektor ds. studenckich dr hab. Jolanta Muszyńska, prof. UwB. Za pomysł i koordynację odpowiada Katarzyna Zagłoba z Działu Promocji UwB.

Wydarzenie poprowadzą studenci: Piotr Gawrycki z Koła Stosunków Międzynarodowych oraz Christian Skowron z Koła Naukowego Kognitywistów

Podobne wpisy