Rada Dyrektorów Szkół

Prawie 180 różnych propozycji dla uczniów, głównie szkół ponadpodstawowych, przygotował Uniwersytet w Białymstoku. Członkowie Rady Dyrektorów Szkół  przy Uniwersytecie w Białymstoku 3 marca 2022 r. poznali stronę www.szkoly.uwb.edu.pl. To tutaj nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy mają zebrane propozycje specjalnych wykładów i warsztatów przygotowanych przez wszystkie wydziały i instytuty UwB.

Zajęcia są nie tylko opisane, ale i podana została forma (wykład, warsztat, dyskusja, pokaz), miejsce (na uczelni, w szkole, online) czy też kontakt do osoby prowadzącej. Swoje propozycje przygotowało też Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy, które zebrało już 1700 unikatowych eksponatów. Biblioteka Uniwersytetu w Białymstoku przygotowuje m.in. oprowadzanie po Gabinecie Prezydenta Kaczorowskiego.

Na naszej stronie opisane zostały także możliwości skorzystania z niezwykłych projekcji w Planetarium UwB – obiekt już wkrótce zaprosi pierwszych widzów. Już teraz odwiedzający kampus przy ul. Ciołkowskiego mogą podziwiać 8 tysięcy dzwonków ze 130 krajów – to może być nietypowa lekcja geografii.

Na stronie www.szkoly.uwb.edu.pl znajdują się także propozycje dla maturzystów, wkrótce pojawią się propozycje dla szczególnie uzdolnionych uczniów i pasjonatów nauki.  Uniwersytet w Białymstoku chce zaprosić do wspólnego wchodzenia w świat nauki, rozwijania pasji w ramach przygotowywanego programu tutorskiego.

Zarys tego programu mogli poznać uczestniczący w czwartkowym spotkaniu przedstawiciele I LO im. Adama Mickiewicza, II LO im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej, III LO im. K. K. Baczyńskiego, IV LO im. Cypriana Kamila Norwida oraz Zespołu Szkół Gastronomicznych w Białymstoku. Spotkanie prowadziła Prorektor ds. studenckich dr hab. Jolanta Muszyńska, prof. UwB. Już 15 marca zapraszamy wspólnie z Wydziałem Prawa na Forum Dyrektorów szkół Średnich.