Wszystkich pasjonatów astronomii zapraszamy na spotkanie z Karolem Wójcickim dotyczące „Kosmicznej rewolucji”

O niezwykłych kosmicznych wydarzeniach, które dzieją się nieco ponad 100 km nad naszymi głowami, opowie Karol Wójcicki – popularyzator astronomii i dziennikarz naukowy, autor największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach”. Wszystkich pasjonatów astronomii zapraszamy na prelekcję pn. „Kosmiczna rewolucja”, w dniu 11.05.2022 r., o godz. 10:00 w  auli Wydziału Nauk o Edukacji w ramach XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez stronę:
https://podlaskifestiwal.pl/imprezy/karol-wojcicki-i-kosmiczna-rewolucja/

Informacje o prowadzącym i temacie prelekcji:

Karol Wójcicki
Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.
Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Kosmiczna rewolucja
Starty rakiet co drugi dzień, turystyka kosmiczna, mega-konstelacje satelitarne i misja na Marsa. Brzmi jak science-fiction? Ale to wszystko dzieje się tu i teraz! Za sprawą niezwykłych technologii i wizji kilku marzycieli, wchodzimy w nową erę sięgania kosmosu. Już dziś każdy z nas może korzystać z Internetu wprost z kosmosu. Niedługo tak samo łatwe stanie się podróżowanie rakietą… niekoniecznie w kosmos.

Podobne wpisy