Wydział Biologii UwB

Kolejne Forum Dyrektorów Szkół już 9 listopada 2022 r.

Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku wraz z Centrum Popularyzacji Nauki UwB serdecznie zapraszają do udziału w Forum Dyrektorów Szkół. To wydarzenie skierowane jest do dyrektorów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli biologii.

Podczas spotkania poznacie Państwo propozycje przygotowane przez Wydział Biologii dla uczniów i nauczycieli. Opowiemy o akcji „Studiuj z UwB”, która startuje na początku listopada w Olecku. Zaprosimy do udziału w programie tutorskim przygotowywanym przez UwB – specjalnie dla zdolnych uczniów, pasjonatów nauki.

Podczas spotkania dr Marek Bartoszewicz z Zakładu Mikrobiologii wyjaśni wątpliwości związane z jodkiem potasu – to ciągle gorący temat w szkołach, budzący wiele wątpliwości.

Na koniec Wydział Biologii zaprasza do oglądania unikatowych hodowli akwarystycznych, swoje sale wystawiennicze otwiera także Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze. Jeżeli ktoś nie poznał tych miejsc, warto – szczególnie, że można odwiedzać je podczas edukacyjnych wypraw na nowoczesny kampus UwB.

Forum Dyrektorów Szkół odbędzie się w środę, 9 listopada 2022 r., na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Ciołkowskiego 1J, w sali 1003, w godz. 12:00-14:00.

Zainteresowane osoby prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 04.11.2022 r. na e-mail: cpn@uwb.edu.pl

dr Marek Bartoszewicz, Wydział Biologii UwB