Lingwistyka Przyszłości: Wykorzystanie AI w Edukacji Językowej

Wydział Filologiczny UwB oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku zapraszają lingwistów oraz osoby zainteresowane nauczaniem języków w dobie AI na konferencję pn. „Lingwistyka w dobie AI”. Wydarzenie odbędzie się 17 października 2024 r. w CEN w Białymstoku ul. Złota 4. Początek spotkania przewidziany jest na godz. 10:00.

W programie konferencji przewidziane są wystąpienia ekspertów, panele dyskusyjne oraz praktyczne warsztaty, które przybliżą uczestnikom najnowsze zastosowania sztucznej inteligencji w edukacji językowej. Gościem specjalnym będzie dr hab. Joanna Kuć, prof. UwB która zaprezentuje innowacyjną aplikację AI stworzoną w celu rozpoznawania symptomów emocjonalnych u dzieci.

Program konferencji:

10.00 – 10.05  – POWITANIE GOŚCI – Ryszard Chodyniecki – Dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, ul. Złota 4

10.05 – 10.30  –  „ Rola lingwisty w procesie przygotowania aplikacji opartej na AI” (na przykładzie aplikacji „I am to be”) – dr hab. Joanna Kuć, prof. UwB

10.30 – 11.00 – PANEL DYSKUSYJNY „Lingwistyka Przyszłości: Wykorzystanie AI w Edukacji Językowej”

11.20 – 11.40  – „Sztuczna inteligencja a nauczanie języka angielskiego: Przygotowanie na przyszłość” – Karolina Kasperska, Head of English and School Education, British Counci

Warsztaty:

12:00-13:30„AI w Pisaniu Prac: Narzędzia, Korzyści i Pułapki” – Dominika Romaniuk-Cholewska

13:30-15:00„Narzędzia AI w pracy nauczyciela – praktyczne przykłady ćwiczeń językowych na lekcjach języka obcego wygenerowanych przy pomocy sztucznej inteligencji” – Marta Cichosz (język angielski), Emilia Perkowska (język niemiecki)

Dodatkowe informacje: