Ponad 30 zgłoszeń do Programu Tutorskiego UwB

33 zgłoszenia z 11 szkół z Białegostoku, Łomży, Grajewa, Dąbrowy Białostockiej i … Bydgoszczy wpłynęło do II edycji Programu Tutorskiego Uniwersytetu w Białymstoku „Uczeń jako badacz, naukowiec i odkrywca”.

Wśród zgłoszonych szkół znalazły się: I LO, II LO, V LO i XI LO w Białymstoku, I LO w Grajewie, Infotech w Białymstoku, LO w Dąbrowie Białostockiej, I LO w Bydgoszczy, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, I Społeczne LO Fabryczna w Białymstoku oraz I LO w Łomży.

Największe zainteresowanie wzbudziły tematy zaproponowane przez Wydział Socjologii (np. „Self-improvement, czyli jak stać się najlepszą wersją samego siebie jako strategia konstruowania tożsamości uczniów szkół średnich” czy „Innowator, kreator, youtuber – twórca. Twórczy potencjał uczniów szkół średnich”) i Wydział Nauk o Edukacji („Psychologia pozytywna a jakość życia młodzieży szkolnej”). Uczniowie chętnie wybierali także tematy ekonomiczne („Instytucje otoczenia biznesu w kształtowaniu ekosystemu StartUpów w Polsce”), a także dotyczące fizyki („Złudzenie umysłu kontra symulacje: ciągi losowe – metody Monte Carlo, język Maxima”) i stosunków międzynarodowych (np. „Dyplomacja energetyczna” czy „Rosja Putina – od quasi-demokracji do neototalitaryzmu”).

Teraz – zgodnie z przyjętym harmonogramem – koordynatorzy wydziałowi wspólnie z tutorami będą zapraszać uczniów na rozmowy kwalifikacyjne. Rozmowy mogą odbywać się online. 13 grudnia powinny być znane wyniki rekrutacji. 18 grudnia odbędzie się uroczystość inauguracji Programu w Uniwersyteckim Centrum Kultury (godz. 10:00, ul. Ciołkowskiego 1N, kampus UwB).