Już za kilka dni „Studiuj z UwB” zawita do Czyżewa

Wykładowcy Wydziału Nauk o Edukacji, Prawa i Fizyki oraz pracownicy Biura Karier i Centrum Rekrutacji Uniwersytetu w Białymstoku w najbliższy czwartek, 9 lutego , spotkają się z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie.

O przyjemnych metodach nauki opartych na uważności i koncentracji, czyli mindfulness w edukacji opowie wykładowczyni Wydziału Nauk o Edukacji dr hab. Urszula Wróblewska, prof. UwB.  Będzie też mowa o wszechobecnej administracji, która jest nieodłącznym elementem naszego życia od narodzin aż do śmierci. To zagadnienie przybliży uczestnikom dr Małgorzata Wenclik z Wydziału Prawa.

Gry komputerowe nas otaczają – spotykamy je na telefonach komórkowych, w przeglądarce internetowej, na konsolach czy też komputerach stacjonarnych. Ale jak się je tworzy? – o tym uczniowie dowiedzą się w czasie spotkania z dr. Krzysztofem Gawrylukiem z Wydziału Fizyki UwB.

Biuro Karier UwB przygotowało równie interesujące tematy warsztatów. Dr Szymon Czupryński zaprosi na zajęcia, podczas których będzie można dowiedzieć się, jakie cechy posiada przywódca i co pomaga w doskonaleniu tej ważnej umiejętności. Z kolei Marcelina Wojno odpowie na pytanie, czy sztuka komunikowania się jest prosta i co zrobić, aby skutecznie się komunikować.

Uczniowie z Sokółki będą mogli też bliżej poznać Uniwersytet w Białymstoku oraz zasady rekrutacji na największą podlaską uczelnię – wszystko w czasie rozmów z pracownikami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji.

Akcja „Studiuj z UwB” w ZSOiZ w Czyżewie wystartuje w Sokółce o godz. 09:50 i potrwa do godz. 13:00.