„Studiuj z UwB” – już w najbliższy czwartek w Bielsku Podlaskim

Z interaktywnymi łamigłówkami logicznymi, fizyką gier komputerowych, specjalnymi warsztatami wyruszamy w tym tygodniu (23 marca) do Bielska Podlaskiego.

Wykładowcy i pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku spotykają się z uczniami II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania.  Co przygotowaliśmy tym razem?

Dr Adam Naumowicz zaprezentuje dwie popularne łamigłówki logiczne wraz z ich implementacją w postaci interaktywnej strony webowej.

W jaki sposób tworzy się współczesne gry komputerowe, o tym uczniowie dowiedzą się w czasie spotkania z dr. Krzysztofem Gawrylukiem z Wydziału Fizyki UwB.

Blok warsztatowy należeć będzie do mgr Aleksandry Kopko z Instytutu Zarządzania, która wraz z uczniami klas drugich i trzecich poszukiwać będzie odpowiedzi na pytanie: „Jak styl zarządzania może wpłynąć na pracę w grupie?”. Kolejny warsztat w języku angielskim! poprowadzi dr Anna Sańczyk-Cruz z Wydziału Filologicznego. Mowa będzie o obyczajach i zwyczajach panujących w krajach anglojęzycznych. Będzie można doskonalić umiejętność komunikacji i dowiedzieć się, dlaczego warto zdawać na filologię angielską na Uniwersytecie w Białymstoku.

Uczniowie z Bielska Podlaskiego będą mogli też bliżej poznać Uniwersytet w Białymstoku oraz zasady rekrutacji na największą podlaską uczelnię – to w czasie rozmów z pracownikami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji oraz przedstawicielami Samorządu Studentów UwB..

Akcja „Studiuj z UwB” w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania wystartuje 23 marca o godz. 9:50 i potrwa do godz. 12:50.

Akcję koordynuje i do współpracy zaprasza Centrum Popularyzacji Nauki Uniwersytetu w Białymstoku.