Akcja „Studiuj z UwB”  zainteresowała uczniów z Wilna

Mamy powody do radości w związku z zainteresowaniem akcją Studiuj z UwB wśród uczniów z Wilna. 21 września odwiedzili nas uczniowie Gimnazjum Szymona Konarskiego w Wilnie. Nasi goście byli zainteresowani ofertą edukacyjną UwB, zasobami biblioteki UwB oraz systemem rekrutacyjnym. Mieli okazję poznać inne jednostki znajdujące się na terenie kampusu.

– Wiemy, że jest Filia Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie i bardzo się z tego cieszymy, ale chcieliśmy, żeby nasi uczniowie zobaczyli, jak uczelnia funkcjonuje w Polsce. Stąd nasza wizyta w Białymstoku. Liczymy też na nawiązanie współpracy – mówiła Łucja Kołpak, zastępca dyrektora polskojęzycznego Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w interaktywnym wykładzie pt. „Zarządzanie czasem”, który w kampusowej auli poprowadził dr Mariusz Citkowski, zastępca dyrektora Instytutu Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Ponadto młodzież zapoznała się ze zbiorami Biblioteki Uniwersyteckiej, które zaprezentowali gościom z Wilna pracownicy Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki Uniwersyteckiej. W ramach prezentacji kampusu uczestnicy akcji wzięli udział w edukacyjnym spacerze po Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym oraz seansie w Planetarium. Dodatkowo pracownicy Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji przedstawili ofertę edukacyjną Uniwersytetu w Białymstoku oraz zasady rekrutacji.

Uczniowie z Wilna byli bardzo zadowoleni ze spotkania w kampusie. Zapytani o plany na przyszłość mówili, że oferta Uniwersytetu w Białymstoku jest interesująca, a warunki do nauki bardzo komfortowe. Część z nich planuje powrócić tu na studia.

Akcję „Studiuj z UwB” koordynuje Dział Promocji UwB.