Ełk kolejnym przystankiem akcji „Studiuj z UwB”

O tajemnicach ludzkiego mózgu, o roli wiedzy i kreatywności w gospodarce, a także o zwyczajach i obyczajach w krajach anglojęzycznych opowiadali pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku, którzy w środę, 19 kwietnia spotkali się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku. To był kolejny przystanek akcji „Studiuj z UwB”.

Z młodzieżą spotkali się wykładowcy z Wydziału Biologii, Wydziału Ekonomii i Finansów oraz Wydziału Filologicznego, a także pracownicy Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji i Centrum Popularyzacji Nauki.

Dr Marek Bartoszewicz z Wydziału Biologii UwB odkrywał tajemnice ludzkiego mózgu. Uczniowie dowiedzieli się, m.in. w jaki sposób mózg przetwarza informacje, jakie są rodzaje pamięci i co należy usprawnić w procesie uczenia się, by stał się on jednocześnie przyjemny i efektywny.

Z kolei podczas spotkania z dr. Tomaszem Poskrobko z Wydziału Ekonomii i Finansów UwB młodzież dowiedziała się, dlaczego innowacje i kreatywność stanowią obecnie filary współczesnej gospodarki i są drogą do osiągania wzrostu gospodarczego.

Był też warsztat dotyczący zwyczajów i obyczajów w krajach anglojęzycznych, który poprowadziła w języku angielskim dr Anna Sańczyk-Cruz z Wydziału Filologicznego UwB. Na spotkaniu pojawiły się elementy wiedzy z zakresu  językoznawstwa, kultury i historii.

Uczniowie mogli również bliżej poznać Uniwersytet w Białymstoku i zasady rekrutacji na największą podlaską uczelnię podczas rozmów z pracownikami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji.

Akcję „Studiuj z UwB” koordynuje Centrum Popularyzacji Nauki UwB.